o nas

Od ponad 30 przygotowujemy komunikaty o aktualnym i prognozowanym stężeniu pyłku roślin w Polsce.

Opracowane przez OBAS komunikaty publikowane były w minionych latach m.in. przez: TVP 1, TVP 2, TVP Info, TVN Meteo, Canal +, Radio ZET (komunikaty codzienne), Polskie Radio pr I (Sygnały dla Alergików), Gazetę Wyborczą w 21 dodatkach lokalnych (komunikaty codzienne), Rzeczpospolitą, Życie Warszawy, Życie, Gazetę Pomorską, Dziennik Zachodni, Express Ilustrowany, Kurier Lubelski i wiele innych dzienników oraz rozgłośni radiowych. Komunikaty do celów prywatnych (bez prawa ich publikacji) są dostępne w Internecie na stronie www.alergen.info.pl 

Na stronie http://www.alergen.info.pl dostępna jest lista serwisów internetowych i aplikacji na urządzenia mobilne z danymi pyłkowymi dostarczanymi przez OBAS. 

Zobacz wykład dra Piotra Rapiejko na temat: "Monitoring stężenia pyłku roślin - 25 lat sieci punktów pomiarowych w Polsce" wygłoszony na konferencji w WIM.

Nasze dane

Nasze dane wykorzystywane są do badań skuteczności terapeutycznej leków stosowanych w profilaktyce i leczeniu sezonowych alergicznych schorzeń nosa, płuc i oczu (sezonowy alergiczny nieżyt nosa i spojówek, astma pyłkowa). Zgodnie z zaleceniami Europejskiej Akademii Alergologii i Immunologii Klinicznej ocena narażenia na alergeny jest warunkiem niezbędnym do publikacji wyników skuteczności terapii w piśmiennictwie naukowym.

Na zlecenie firm farmaceutycznych (odpłatnie)

Przygotowujemy analizy sezonów pylenia roślin uczulających dla potrzeb analiz marketingowych - sprzedaży leków przeciwalergicznych. Na wolumen sprzedaży ma wpływ nie tylko marketing, ale również nasilenie sezonu pylenia i stopień ekspozycji na alergeny powietrznopochodne.

Możemy też przeprowadzić badania stężenia pyłku roślin i spor grzybowych w dowolnym miejscu na terenie Polski (czas przygotowania sprzętu pomiarowego - aparatury pomiarowej - w przypadku gdy w danym mieście nie jest zainstalowany wynosi min. 30 dni).

Opracowujemy kalendarze pylenia roślin

stanowiące atrakcyjne i praktyczne uzupełnienie folderów reklamowych i ulotek dla lekarzy i pacjentów. Zobacz

Nasze kalendarze
(po wniesieniu opłaty mogą zostać opublikowane w prasie i wydawnictwach książkowych oraz materiałach informacyjnych i reklamowych) - materiały przesyłamy w formie wydruku i w wersji elektronicznej.

Zwiększ efektywność reklam

Przygotowujesz kampanię reklamową skierowaną do osób z alegią? Wykorzystaj nasze 30 letnie doswiadczenie. Opracujemy dla Tojej kampanii "Prognozowany wskaźnik efektywności reklamy", uwzględniający ryzyko wystąpienia objawów alergicznych. Twoja kampania reklamowa będzie sierowana w odpowienich dniach do użytkowników konkretnych miastach lub regionach.

 

Ekspertyzy

na zlecenie producentów urządzeń filtrujących i odkurzaczy (w tym czołowych polskich i zagranicznych firm) oraz organizacji konsumenckich prowadzimy badania skuteczności filtracji w odniesieniu do bioareozolu oraz badania bezpieczeństwa klinicznego stosowanych urządzeń u chorych z alergią). Prowadziliśmy badania skuteczności filtracji m.in. urządzeń f-my: Zelmer, Karcher, Zepter Group

Działalność internetowa
oferujemy do odsprzedaży lub dzierżawy kilkuset domen internetowych. Wykaz domen na stronie www.al.pl

Kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej kontakt1(at)obas.pl